درحال دریافت اطلاعات...

loading

ساعات کاری : همه روزه به جز ایام تعطیل رسمی ساعت 9 صبح الی 17 عصر | پنجشنبه ها ساعت 9 صبح الی 14

کفش پسرانه

 

چگونه يک کفش پسرانه خوب انتخاب کنيم ؟

کارايي کفش بسيار مهم است. آيا کفشي را که ميخواهد بخريد  براي استفاده روزمره مي باشد، يا براي کار و کفش مهماني امروزه مدل هاي بسيار زيادي از کفش ها را داريم. کفش مخصوص پياده روي ، کفش ورزشي ، کالج ، کفش هاي مجلسي، کتاني و....

اکثر پسرا با کفش کتاني بسيار راحت هستن و به طور روزمره  و حتي در مهماني ها مي پوشند. البته بستگي به نوع لباس شما دارد به طور مثل شما نمي توانيد کتاني را با کت و شلوار بپوشيد.

خريد کفش مردانه سخت مي باشد آيا بايد همون کفش هميشگي رو بخريم ؟؟ يا کمي تفاوت داشته باشه ؟

 

 

کفش هاي مناسب پسرانه :

کفش مناسب فصل را انتخاب کنيد، به طور مثال کفش هاي مناسب تابستان داراي منافذي هستند که باعث مي شود هوا از آن عبور کند و اغلب رويه آنها توري مي باشد. آيا شما ميتوانيد اين کفش را در زمستان بپوشيد ؟ خير زيرا باعث مي شود سرما وارد پا شود و در مواقع بارندگي پا ها خيس شوند. و برعکس کفش هاي زمستاني بسته است و گرما را در خود نگه ميدارد و نمي توانيد اين مدل کفش را در تابستان بپوشيد زيرا گرما پا را اذيت کرده و پا عرق مي کند.

همانطور که گفته شد افراد به دنبال کفش هاي راحت هستن ولي بايد دقت داشته باشد پا قلب دوم انسان است و بايد مواظب سلامت پا هم باشيم .

 

استاندارد هاي کفش را حتما رعايت کنيد.

رويه مناسب کفش و جنس خوب

پاشنه استاندارد کفش

قالب و پنجه کفش 

زيره کفش

 

رويه کفش:

اول از همه بايد انتخاب کنيد کفش را براي چه استفاده اي ميخواهيد. رويه هايي متفاوتي در بازار موجود است. بهترين رويه ها چرم و پارچه اي و مدل کتان مي باشد البته جنس هاي بسيار نامرغوب هم در بازار موجود مي باشد که از جنس پلاستيک هستند. رويه کفش نبايد تنگ باشد و به پا فشار بياورد باعث درد در انگشتان و فشار به پا و خستگي ميشود.

 

 

پاشنه:

پاشنه کفش معمولا از جنس مختلفي ساخته مي شود. اصول واستاندارد پاشنه کفش براي به وجود آمدن زاويه قائمه ستون فقرات انسان با زمين و از بين بردن فشار روي کمر و ستون فقرات مقدار2/2 cm  به عبارتي 22 ميليمتر است. و هرچه پاشنه کفش پهن تر باشد فشار بر روي پا کمتر است.

 

قالب کفش:

از نظر قالب ‌بندي، فضاي پنجه کفش بايد به شکلي باشد که به انگشت‌هاي پا فشار وارد نکند. کفش‌هايي که پنجه آنها باريک است، باعث مي ‌شوند، انگشت‌هاي پا در کفش روي هم بيفتند. اين کفش‌ها، انگشتان پا را تحت فشار قرار دمي دهد و آنها را بد فرم مي ‌کنند. اين امر در خانم‌ها بيشتر مي باشد. به طوري که انحراف شست پا در خانم‌ها، 9 برابر آقايان است.

 

 

زيره کفش:

زيره کفش بايد زيبا باشد و احساس راحتي به پا بدهد يک زيره استاندارد مقاومت سايشي بالايي دارد و همچنين در زماني که سطح صاف مي باشد و لغزنده بتواند پا را از ليز خوردن محافظت کند.

دو نوع زيره در بازار وجود دارد; 1. زيره پلي اورتان (پي يو)  2. پلي وينيل کلرايد (پي وي سي) که ويژگي pu سبکتر، راحتتر، قابل انعطافتر است، و در برابر سايش مقاومتر بوده و دوام آنها بيشتر است، و بعد از گذشت زمان، اصطکاک آن به صورت جزئي کم مي شود.

پليمر PVC بسيار سخت است اما وقتي‌که براي زيره کفش مورداستفاده قرار مي‌گيرد با استفاده از افزودني‌هايي نرم مي‌گردد، زيره پي‌وي‌سي معمولاً به‌صورت تزريق مستقيم توليد مي‌شود، از ويژگي‌هاي زيره پي‌وي‌سي مي‌توان به بادوام بودن و منعطف بودن و خاصيت غير لغزندگي بودن آن اشاره کرد.

عوارض استفاده از کفش نامناسب :

دچار خار پاشنه ميشويد، با پوشيدن کفش مسطح و بدون هيچ قوسي باعث ميشود استخوان پا به کف پا فشار وارد کند و باعث خار پاشنه شود.

صدمه ديدن ناخن پا : اگر کفشي را که استفاده مي کنيد تنگ باشد به انگشتان و ناخن پا فشار وارد کند باعث ميشود ناخن داخل گوشت پا برود و يا ناخن کبود شود.

تاول : کفش نامناسب با وارد کردن فشار بيش اندازه به پا باعث مي شود که پا تاول بزند و بسيار آزار دهنده مي باشد.

کمر در و پا درد: استفاده از کفش نا مناسب باعث درد هاي مزمن در کمر و پا ميشود

 

کفش پسرانه تن تاک 

مشاهده کفش هاي پسرانه تن تاک